Współpraca z firmą Zymetria

Zymetria

Zymetria to firma analityczno – badawcza dostarczająca rekomendacji pomocnych w podejmowaniu optymalnych decyzji biznesowych. Jako pierwsza agencja badawcza w Polsce, policzyła swój ślad węglowy we wszystkich trzech zakresach. Zdając sobie sprawę z własnego wpływu na środowisko, postanowiła obliczyć i opublikować swój ślad węglowy za rok 2022.

Rok powstania firmy
2012
Raportowany rok
2022
Liczba pracowników
50+
Całkowita emisja w t CO2eq
13,596

Zakresy raportowania

Zakres 1 - Emisje bezpośrednie
Zakres 2 - Elektryczność
Zakres 3 - Dojazdy i podróże pracowników
Zakres 3 - Odpady
Zakres 3 - Zakupione towary i usługi

Analiza wyników

Spis treści

01. Wyzwanie

02. Rozwiązanie

03. Efekty

04. Podsumowanie

Wyzwanie

Zymetria zdecydowała się na współpracę z platformą Envirly, aby stać się odpowiedzialnym partnerem biznesowym oraz świadomą agencją badawczo-analityczną, uwzględniającą aspekty zrównoważonego rozwoju. Firma postawiła sobie ambitne cele redukcyjne, uwzględniając strategię dekarbonizacji i dostosowując się do standardów SBT. Cele redukcyjne Zymetrii na lata 2026 i 2030 wynoszą odpowiednio 11% i 23%.

Rozwiązanie

Współpraca z Envirly umożliwiła Zymetrii obliczenie swojego śladu węglowego zgodnie ze standardami GHG Protocol i ISO14064-1. Wynik obliczeń wyniósł 13,596 ton CO2e, uwzględniając Zakresy 1, 2 i 3 emisji gazów cieplarnianych.

Efekty

Dzięki współpracy z Envirly, Zymetria osiągnęła kilka kluczowych rezultatów:

1. Stali się odpowiedzialnym partnerem biznesowym oraz dostawcą badań marketingowych i społecznych, co jest szczególnie ważne dla firm, które dbają o wartości i realizują swoje strategię ESG. Zymetria jest zrównoważonym partnerem i dostawcą w łańcuchu dostaw innych firm.

2. Zymetria podjęła świadome działania w kierunku dekarbonizacji i osiągnięcia określonych celów redukcyjnych w zgodności ze standardami SBTi. Ich strategia zakłada redukcję emisji CO2 o 11% do roku 2026 i 23% do roku 2030.

3. Firma dostosowuje się do standardów prawnych, zmian legislacyjnych oraz wprowadza zieloną transformację w globalnej gospodarce.

4. Zymetria jest spójna w postawie i własnym działaniu. Oferuje metodologie i badania związane z obszarem zrównoważonego rozwoju, odpowiadając na potrzeby klientów i wymogi związane z tematyką sustainability, oraz sama wdraża takie rozwiązania w swój model biznesowy.

5. Są pionierem w polskiej branży badawczej w zakresie rozumienia wpływu badań na ślad węglowy kategorii badań rynku.

 

Podsumowanie

Dzięki współpracy z Envirly i skorzystaniu z narzędzi do zarządzania śladem węglowym, Zymetria dokonała dużego kroku w kierunku zrównoważonego biznesu – własnego i przy współpracy z firmami, które przy wyborze dostawców badań chcą lub muszą brać pod uwagę wymogi ESG.

Dołącz do ponad 200 firm, które działają na rzecz klimatu
Umów spotkanie
Daniel Bury
Carbon Management Consultant

Może Cię zainteresować

Bankowość

PKO Bank Polski

PKO BP i Envirly innowacyjnie wspierają klientów, łącząc finanse z ESG, odpowiadając na wyzwania klimatyczne.

Poznaj historię >
PR i Marketing

NBS Communications

NBS Communications zobowiązało się do zarządzania swoim śladem węglowym i minimalizacji wpływu na środowisko.

Poznaj historię >
Bankowość

Bank BNP Paribas

Współpraca Envirly z Bankiem BNP Paribas: Skuteczne zarządzanie śladem węglowym dla zrównoważonej przyszłości.

Poznaj historię >

Współpraca z Envirly umożliwiła Zymetrii obliczenie swojego śladu węglowego zgodnie ze standardami GHG Protocol i ISO14064-1. Wynik obliczeń wyniósł 13,596 ton CO2e, uwzględniając Zakresy 1, 2 i 3 emisji gazów cieplarnianych. Dzięki współpracy z Envirly i skorzystaniu z narzędzi do zarządzania śladem węglowym, Zymetria dokonała dużego kroku w kierunku zrównoważonego biznesu – własnego i przy współpracy z firmami, które przy wyborze dostawców badań chcą lub muszą brać pod uwagę wymogi ESG.